10. oktoobri saate Digitark vestlusringis analüüsiti põllumajanduse praktilise digitaliseerimise kogemusi. Sarnaselt teiste digitaliseerimise õppetundidega on suur tähtsus ettevalmistuse käigus leida piisav aeg protsesside hoolikaks lahtimõtestamiseks. Alahinnata ei tasu aega, mis kulub osapoolte veenmisele ja tehniliste üksikasjade kontrollimisele. Mitme organisatsiooni vahelise andmevahetuse arendamine on tunduvalt keerulisem kui ühe ettevõtte sisene, kuid hea koostöö korral on kõik saavutatav.
2024.a. oktoobris paraneb digitaliseerimise käigus oluliselt loomade utiliseerimisahela teenus. Esmakordselt saab loomakasvatusandmeid taaskasutada, ilma et neid oleks vaja uuesti sisse tippida. Seda tehakse turvalise, mitmesuunalise ja mitme osapoole vahelise andmevahetuse abil. Piimaklastri eestvedamisel paranes andmevahetus kahe PRIA registri vahel, tekkis andmevahetus PRIA ja Vireen AS’i vahel, samuti digitaliseeris Vireen AS oma siseprotsessid. Lihtsustus ja kiirenes deklareerimisprotsess ning loomakasvataja jaoks peaks oluliselt vähenema võimalike vigade risk. Oluline on järjekordse paberivaba lahenduse teke, samuti võimalus järgmiste väliste teenuste ehitamiseks PRIA loomaregistri andmetele. Mõlemad on loomakasvatuse tulevikuvaates märkimisväärsed.
Tööd tehti Piimaklastri digitaliseerimise tegevuskava viienda alalõigu raames (Mitmepoolseks andmevahetuseks kasutuslugude kirjeldamine koos andmevahetusmustri ettevalmistuse, pilootkatsete kirjeldamise, koostamise ja läbiviimisega)
Projekti kogemusi ja õppetunde analüüsisid stuudios Piimaklastri juht Hardi Tamm, Mooncascade tegevjuht Romet Rahuoja, Vireen AS nõukogu esimees Margus Muld ja saatejuht Mare Timian. Saadet saab järelkuulata Äripäeva kodulehel kuhu siinne link juhib.