Projekti põhieesmärk on luua põllumajanduslike loomade majandamist hõlbustav tooteseeria/süsteem, mis parendab loomade tervise jälgimist, loomade leidmist ning asukoha tuvastamist kui ka loomade andmete arhiveerimist ning raporteerimist erinevatele osapooltele. Teise eesmärgina soovitakse edasiarendada väikeste aktiivsete (ise andmeid saatvate) terviseandmete kogumise seadmete arendamisoskusi.
Projekti eelkäijaks on Piimaklastri arendusena loodud veiste nahaaluse implantaadi kontseptsioon, mille abil on reaalajas ilma igasuguse inimesepoolse sekkumiseta võimalik määrata looma kehatemperatuuri.
Enamik turul olevatest lahendustest keskendub ainult lehma perioodi jälgimisele. Wisecow terviseinfo rakendus võimaldab looma terviseseisundit ja heaolu jälgimida terve looma elukaare ulatuses esimestest päevadest kuni surmani. Oluline on just lisandunud võimekus katta nii vasikaperiood, farmiväline transport jne. Wisecow leidmise rakenduse arenduste suunajaks on farmisisene loogiline töövoog. See võimaldab poole farmitöötajate ajast säästa, mis kulutatakse loomade otsimisele. Sedasi jääb enam aega loomadega tegelemisele ja nende heaolu tagamisele.
Wisecow projekti elluviijaks on Piimaklaster ja teaduspartnerid Celvia CC AS ja Eesti Maaülikool. Planeeritud töö kestab 2022. aasta aprillist kuni 2025. aasta juunini. Projekt on osa Piimaklastri poolt juhitud piiriülesest Euroopa innovatsioonipartnerluse (EIP) koostööst Soome Oulu-Kajaani EIP töörühmaga. See on esimene kord, kui Euroopa Innovatsioonipartnerluse töörühmad teevad koostööd piiriüleselt. Piimaklastri juhitava EIP töörühma ülevaate leiab eraldi olevalt veebilehelt.
Projekti eelarve on 394 494,44 eurot, millest 349 494,45 on Eesti maaelu arengukava 2014–2020 meetme 16.2 toetus ja 44 499,99 eurot omafinantseering.